Vznik a činnost oddílu

Náš cyklistické oddíl vznikl v roce 1998. Již tedy více než deset let připravujeme závody nejen pro mladé cyklisty v okolí Vysokého Mýta.

V roce 2008 nabralo fungování oddílu nový směr a to se projevilo uspořádáním dvou cyklistických závodů pro děti ze základních škol ve Vysokém Mýtě, Chocni a okolí a jedním závodem pro veřejnost - Kujebácký pedál v Knířově u Vysokého Mýta.

V současnosti připravujeme naše mladé členy na cyklistické závody v okolí. Těžiště přípravy každého spočívá v poctivé individuální přípravě (každý mladý závodník má sestaven individuální tréninkový plán) a svoje snažení pak konzultujeme a kontrolujeme na společných trénincích, které se konají každou středu v 17 hod.

A po pořádné tréninkové dřině přichází zasloužená odměna v podobě závodů, kterých se účastníme. V roce 2018 jsme se zúčastnili celkem více než 20 závodů takřka po celé republice, ze kterých jsme si přivezli mnoho medailových umístění. Takže pokud chcete závodit a porovnat své cyklistické schopnosti se svými vrstevníky, přijďte k nám do klubu!!!!